Banery wyborcze - jak przygotować skuteczny projekt

Banery wyborcze - jak przygotować skuteczny projekt

 

Banery wyborcze są niezwykle skutecznym środkiem przekazu o kandydacie, który chce walczyć o głos wyborców. Baner wyborczy to w rzeczywistości baner reklamowy, wykonany z płótna vinylowego. Materiał ten jest bardzo wytrzymały i odporny na działanie czynników atmosferycznych. Wykorzystując technologię druku cyfrowego, możliwe jest szybkie i tanie wydrukowanie banerów wyborczych w dowolnych rozmiarach i ilościach. Jeżeli ma to być pierwszy baner wyborczy dla Państwa sztabu i nie posiadają Państwo jeszcze doświadczenia w ich projektowaniu, chętnie przedstawimy naszą ofertę w tym temacie.

Jak zaprojektować baner wyborczy

Banery zazwyczaj mocowane są w miejscach, które oferują dość dużą powierzchnię do wykorzystania. Błędem zatem będzie wykonanie zbyt małego baneru. W tej grupie produktów rozmiar ma znaczenie i jeśli tylko istnieje taka możliwość, zawsze dobrze wybierać banery wyborcze o większych rozmiarach. Nie tylko są wówczas widoczne z większych odległości, ale również lepiej i szybciej zapisują się w pamięci wyborców. Co powinno się znajdować na projekcie takiego baneru? Przede wszystkim zdjęcie kandydata. Jego twarz jest jego wizytówką i po niej jest kojarzony wśród swoich wyborców. Jednak na liście wyborczej brakuje zdjęć, są natomiast wypisane numery oraz imię i nazwisko. Dlatego również te dane powinny znajdować się na banerach. Duże i czytelne imię i nazwisko, a obok tego numer pozycji, z której kandydat startuje do wyborów. Nie może również zabraknąć nazwy ugrupowania lub sztabu, w którym kandydat funkcjonuje. To z kolei jest bardzo ważne, aby przy urnie móc dotrzeć do właściwej listy i zaznaczyć na niej pozycję swojego kandydata. Aby druk banerów wyborczych przyniósł oczekiwane korzyści, nie można również zapomnieć o tym, by stosować wyłącznie materiały wysokiej jakości. Do takich zaliczamy zdjęcia o należytej rozdzielczości i teksty zamienione na krzywe. Projekt spełniający rygorystyczne warunki jakości może dla Państwa przygotować dział graficzny niemal każdej drukarni, w tym również naszej.

Jak wykonane są banery wyborcze?

Do produkcji banerów wyborczych stosuje się niezwykle mocne płótno winylowe. Dostępne jest w różnych grubościach. Wybór gramatury w dużej mierze zależy od tego, w jakim miejscu baner wyborczy będzie rozwieszony. Jeśli będzie zamocowany do ściany budynku, może mieć nieco mniejszą grubość, ponieważ w mniejszym stopniu będzie narażony na uszkodzenia mechaniczne. Natomiast planując rozwiesić banery wyborcze pomiędzy budynkami, drzewami lub słupami, warto sięgnąć po płótno grubsze, które ma większą odporność na działanie podmuchów wiatru i uszkodzenia mechaniczne. Jeśli w dalszym ciągu nie wiesz, który gatunek materiału wybrać, niezbędnej pomocy może Ci udzielić firma, której zlecić druk banerów wyborczych. Zajmując się tym od wielu lat, posiada niezbędne doświadczenie i zna jakość i zastosowanie poszczególnych rodzajów tkanin banerowych. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż kupowanie banerów w ciemno i ryzykowanie że będą albo zbyt cienkie, albo za grube.