Kalendarze biurkowe oraz biuwary - idealne w każdym biurze

Kalendarze biurkowe oraz biuwary - idealne w każdym biurze

 

Co jest stałym elementem każdego biurka? Oczywiście kalendarz biurkowy. Jest to małych rozmiarów kalendarz, który nie zabiera wiele cennego miejsca na blacie. Kalendarz tego typu może mieć dowolną postać, ale zwykle jest to kalendarz w postaci składanej piramidki z odrywanymi kartami kalendarium. Jeśli i twoja firma chciałaby posiadać takie kalendarze biurkowe i wykorzystywać je do celów reklamowych lub podarować pracownikom, powinieneś wiedzieć na ich temat kilka przydatnych rzeczy. Pierwsza z nich to układ. Kalendarz biurkowy można zamówić w wersji poziomej. Jest wówczas niska, ale szeroka i zabiera więcej miejsca na blacie biurka. Z tego powodu polecamy ją wszędzie tam, gdzie pracownicy mają do swojej dyspozycji większą powierzchnię roboczą. Jeśli blat ma ograniczoną wielkość, lepiej sprawdzą się kalendarze biurkowe w układzie pionowym. Są wyższe, ale mają za to krótszą podstawę.

Czy kalendarze biurkowe mogą być personalizowane?

Oczywiście że tak. Jest to jedną z ich największych zalet. Każdy kalendarz biurkowy wyposażony jest w tzw. główkę, znajdującą się powyżej kart kalendarium. Może na niej być wydrukowane logo firmy, wraz z jej danymi kontaktowymi. Jeśli powierzchnia główki na to pozwala, można na niej wydrukować również dowolne zdjęcie. Tak wykonany nadruk jest widoczny przez cały rok używania kalendarza i zapewnia bardzo szybki dostęp do najważniejszych informacji o firmie.

Eleganckie i przydatne podkłady na biurko

Obserwując biurka w wielu firmach, można zauważyć że ułożone są na nich specjalne podkłady z kalendarium. Są to tak zwane biuwary. Jest to podkład składający się z dużych arkuszy papieru, na których zostały umieszczone dane firmowe, jak również kalendaria na cały rok lub poszczególne miesiące. Kartki papieru są przymocowane do wytrzymałego podkładu z tektury, który zapewnia oczekiwaną sztywność. Pojedyncze kartki są wykonane z papieru o gramaturze od 80 do 100 gramów na metr. Jest to papier offsetowy, idealnie nadający się do pisania po nim długopisem lub ołówkiem. Jest to jedna z największych zalet, którą mają do zaoferowania podkłady na biurko. Mogą być wykorzystywane w roli notatnika, zapewniając bardzo dużą ilość miejsca na notatki odręczne. Kiedy cała strona zostanie już zapisana, można szybko i wygodnie ją wyrwać, odrywając od reszty bloczka.

Komu potrzebne są biuwary

Nie jesteś pewien czy biuwary rzeczywiście są potrzebne w twojej firmie? Jeśli twoi pracownicy często wykonują rozmowy telefoniczne, to bardzo szybko docenią takie podkłady na biurko. Są one niezastąpione podczas tworzenia szybkich notatek. W odróżnieniu od małych karteczek memo, są znacznie trudniejsze do zagubienia. Nie można również zapominać po tym, że biuwary są doskonałą ochroną blatu biurka. Zabezpieczają go przed uszkodzeniem i zarysowaniem oraz poplamieniem. Wszechstronność zastosowań i bardzo duży wybór sprawiają, że każdy obdarowany nimi pracownik chętnie zacznie z nich korzystać. Atrakcyjna cena i duża dostępność formatów również zachęcają do ich zakupu.