Kalendarze trójdzielne - ważny element wizualny Twojej firmy

Kalendarze trójdzielne - ważny element wizualny Twojej firmy

 

Nikogo nie trzeba dziś przekonywać, jak ważnym elementem wystroju biura jest kalendarz trójdzielny. Używany przez każdego pracownika, pozwala na bardzo szybkie zidentyfikowanie aktualnej daty i poznanie daty w przyszłości. Spośród wielu dostępnych modeli kalendarzy firmowych, kalendarze trójdzielne 2020 są jednymi z najchętniej zamawianych. Dlaczego? Ponieważ oferują dużą i bardzo czytelną powierzchnię, mogą być personalizowane i są dobrze widoczne nawet z dużych odległości. Zanim jednak zamówią Państwo druk kalendarzy trójdzielnych, warto bliżej poznać ich budowę i dowiedzieć się z czego się składają i jak wygląd sposób ich obsługiwania.

Z czego składa się kalendarz trójdzielny

Wszystkie kalendarze trójdzielne 2020 zostają wyposażone w tak zwaną główkę. Jest to górna część kalendarza, które może mieć postać płaskiego kartoniku lub wypukłej tektury. Na jej powierzchni zostaje wykonany dowolny nadruk w pełnym kolorze, mogący mieć charakter reklamowy lub informacyjny. Projekt takiego nadruku może zostać przygotowany bezpośrednio przez klienta lub przez pracowników działu graficznego drukarni, w której druk kalendarzy trójdzielnych zostanie zlecony. Na dalszą część kalendarza składają się tak zwane plecki. Jest to największa część tego produktu, do której przymocowane są trzy bloczki z kartami kalendarium. Są one klejone po dłuższym boku, umożliwiając tym samym łatwe i sprawne odrywanie każdej z kart, kiedy zachodzi ku temu potrzeba.

Kalendarze trójdzielne 2020 z okienkiem

Jednym z ciekawszych elementów, które posiada każdy kalendarz trójdzielny jest ruchome okienko. Służy ono do zaznaczania aktualnej daty w kalendarzu, po to aby jeszcze szybciej można ją było zidentyfikować. Okienko jest wycięte z tworzywa sztucznego i dostępne w w 4 kolorach: czerwonym, czarnym, granatowym i zielonym. Jest widoczne na białym tle kartek. Do przesuwania okienka w pionie i poziomie służy przeźroczysta taśma. Zostaje ona zamocowana w tylnej części kalendarza, w sposób niewidoczny dla oczu, ale pozwalając przez cały czas na przesuwanie bez ryzyka wypadnięcia.

Druk kalendarzy trójdzielnych – o czym należy pamiętać

Planując zamówienie kalendarzy trójdzielnych na 2020 rok, należy pospieszyć się ze złożeniem zamówienia. Wiele osób nieroztropnie pozostawia to na ostatnią chwilę. Sądzą, że kalendarze trójdzielne mogą zostać wydrukowane w bardzo krótkim czasie. To niestety nieprawda. Jest to skomplikowany proces logistyczno produkcyjny, który wymaga czasu i zaangażowania wielu osób. Pamiętać również trzeba o tym, że liczba zamówień na kalendarze sukcesywnie wzrasta z nadchodzącym końcem roku. Powoduje to mocne wydłużenie czasu oczekiwania na ich realizację. Chcąc kalendarze trójdzielne 2020 podarować klientom lub pracownikom jeszcze przed świętami, dobrze jest pomyśleć o ich zamówieniu na co najmniej 3 miesiące przed planowanym wydarzeniem. Zapewnia to wystarczającą ilość czasu dla drukarni na wykonanie produkcji i ewentualne opracowanie projektu.