Ulotki reklamowe - przygotowanie projektu do druku

Ulotki reklamowe - przygotowanie projektu do druku

 

Ulotki to tani i skuteczny sposób na reklamę dla każdej firmy. Inwestycja w ulotki nie nadwyręża budżetu firmy, a jednocześnie może przynieść liczne korzyści. Wszystko co powinni Państwo wiedzieć o ulotkach, znajduje się poniżej. Zacznijmy od wyjaśnienia, dla jakich produktów i usług ulotki reklamowe mogą być stosowane. Tu odpowiedź jest prosta – dla wszystkich. Z tego środka komunikacji reklamowej korzystają sklepy, myjnie samochodowe, firmy budowlano-remontowe, banki, firmy zajmujące się udzielaniem pożyczek i wiele innych podmiotów gospodarczych. Z czego wynika tak duża popularność ulotek reklamowych?

Tani druk ulotek to ich największa zaleta

Niskie koszta związane z wyprodukowaniem ulotek, zachęcają wiele firm do korzystania z tej formy promocji. Ulotki drukowane w nakładzie kilku lub kilkunastu tysięcy sztuk, będą kosztować jednostkowo nie więcej niż kilka lub kilkanaście groszy. To naprawdę niewielka cena jak za tak dużą powierzchnię reklamową. Ulotki reklamowe mogą być wykonane w kilku popularnych formatach: A4, A5, A6, a także DL, który odpowiada formatowi A4 składanemu na 3 równe części wzdłuż dłuższego boku. Ulotki oczywiście mogą być drukowane po obu stronach, jak i po jednej. To zależy od tego, jak zostanie przygotowany projekt. Papier stosowany do produkcji ulotek, również odgrywa bardzo duży wpływ na ogólny koszt druku. Najbardziej popularne gatunki papieru na ulotki reklamowe to papier powlekany o gramaturze 80g/m2 dla bardzo tanich, ekonomicznych ulotek oraz wyższej jakości papier 150g/m2, stosowany dla ulotek wyższej jakości i trwałości. Jak zatem łatwo można to zauważyć, niezależnie od posiadanego budżetu, każda firma może zamówić dla siebie ulotki, które spełnią ich oczekiwania finansowe.

Kompleksowe przygotowanie ulotek do druku

Projekt na ulotki reklamowe można przygotować samodzielnie, dysponując pewnymi umiejętnościami w obsłudze programów do grafiki komputerowej. Można również to zlecić drukarni, w której zamówimy tanie ulotki reklamowe. Jeśli nie mieli Państwo wcześniej doświadczenia w projektowaniu ulotek, warto powierzyć to zadaniem profesjonalistom. Podczas projektowania należy pamiętać o wielu drobnych szczegółach, przekładających się na ogólny efekt ulotki. Dobór kolorów, wielkość liter, rozmieszczenie poszczególnych elementów i zachowanie marginesów od krawędzi. To tylko jedne z wielu wytycznych, o których zawodowy grafik będzie pamiętać. Przygotowanie ulotek do druku daje również wiele kreatywnych możliwości ich wykorzystania. Idealnym przykładem jest potrójnie składana ulotka DL. Może być wykorzystana jako praktyczne menu pizzerii lub restauracji, udostępniane w miejscu tradycyjnego menu w oprawie. Tanie, przejrzyste, zawsze czyste i z możliwością zabrania do domu przez klienta. Taka forma menu sprawdza się bardzo dobrze w lokalach gastronomicznych, oferujących jedzenie na dowóz. Jeśli chcą Państwo zamówić tani druk ulotek, to nasza drukarnia idealnie się do tego nadaje. Przemawia za nami wieloletnie doświadczenie, stabilna pozycja w branży poligraficznej, a także setki zadowolonych klientów, dla których wydrukowaliśmy najpiękniejsze ulotki reklamowe.