Ulotki składane - praktyczna i tania reklama

Ulotki składane - praktyczna i tania reklama

 

Ulotki składane Zastanawiają się Państwo nad wyborem najlepszego formatu ulotki reklamowej? Spośród rozmiarów od A6 do A4 trudno wybrać ten jedne, najlepszy? Nasza drukarnia przychodzi Państwu z pomocą, wskazując rozwiązanie uniwersalne, wygodne i z dużymi możliwościami. Jednymi z najchętniej zamawianych ulotek w naszej firmie, są to formatu DL. Ulotka składana A4 do DL to wybór, gwarantujący maksimum korzyści i niską, atrakcyjną cenę. Dlaczego ulotki składane są tak bardzo lubiane i dlaczego właśnie nad tym formatem warto się dłużej zastanowić?

Poręczna i praktyczna ulotka składana A4 do DL

Format A4 o wymiarach 297x210 mm jest bardzo popularny, ale jednak nie do końca sprawdza się w roli ulotki. Czego oczekujemy od ulotek? Aby były poręczne, łatwe do dystrybucji i szybkie w czytaniu. Arkusz A4 niestety taki nie jest. Wymyślono zatem szybkie i proste rozwiązanie tego problemu. Jest nim złożenie ulotki na 3 równe części, wzdłuż dłuższego boku. Wówczas po złożeniu ulotka ma wielkość 210x99 mm i składa się aż z 6 stron do indywidualnego zaprojektowania. Znacząco ułatwia to dystrybucję ulotek, sprawia również że jej treść jest bardziej czytelna i interesująca dla odbiorców. Ulotki składane są dziś powszechnie wykorzystywane przez wiele firm z sektora gastronomicznego, finansów oraz usług. Niemal każdego dnia możemy natknąć się na poręczne ulotki składane A4 do DL, reklamujące nowo powstałe pizzerie, firmy oferujące pożyczki, a także będące reklamą firm budowlanych, myjni i wielu innych.

Jak zaprojektować ulotki składane

Aby w pełni wykorzystać potencjał oferowany przez ulotki składane, należy starannie przygotować projekt. Powinien on być dobrze pomyślany i uwzględniać specyfikę takiej ulotki. W szczególności należy pamiętać o pierwszej i ostatniej stronie ulotki, które są jej okładką. Najczęściej umieszcza się na niej logo, a na ostatniej mapkę dojazdową i dane teleadresowe. Mimo wszystko, każdy projekt należy traktować jako indywidualne zlecenie i przygotowywać go od podstaw, z uwzględnieniem specyficznych wymagań klienta i jego oczekiwań. Ulotka składana A4 do DL drukowana jest na różnych gatunkach papierów. Te najczęściej wykorzystywane to papier powlekany lub kredowany o gramaturze 150 i 180 g/m2. Zapewnia to ulotce dużą wytrzymałość i sprawia, że może być wielokrotnie czytana, bez obawy o utratę jakości. W wyższej jakości ulotki składane powinny inwestować firmy, które spodziewają się że klienci często będą po nie sięgać. Są to wszelkiego rodzaju pizzerie i inne lokale gastronomiczne. Mogą one na swoich ulotkach drukować menu, mapkę dojazdu lub miejsce na zbieranie pieczątek / naklejek, uprawniających do bezpłatnego zamówienia posiłku. Innym przeznaczeniem ulotek reklamowych może być traktowani ich jako przewodników lub materiałów informacyjnych dla lokalnych atrakcji turystycznych. W wielu takich miejscach są one bezpłatnie dołączane do biletów wstępu. Znajdują się w nich informacje o historii tego miejsca, mapka zwiedzania. Jedna ulotka składana A4 do DL może mieć aż kilka wersji językowych, które bez trudu zmieszczą się na 6 stronach. Znacząco obniża to koszta promocji takiego obiektu.