Wybory do sejmu i senatu - niezbędne materiały wyborcze dla kandydatów

Wybory do sejmu i senatu - niezbędne materiały wyborcze dla kandydatów

 

Jak wygrać kampanię wyborczą i dostać się do sejmu lub senatu? Jest wiele strategii na to, aby ten cel osiągnąć. Jednym z nieodzownych elementów kampanii wyborczych są oczywiście materiały promocyjne kandydatów. Składają się na nie plakatu i ulotki wyborcze. Jeśli i ty startujesz do wyborów i zastanawiasz się nad najlepszymi materiałami do swojej kampanii, koniecznie przeczytaj ten tekst. Znajdziesz w nim wiele cennych informacji na temat tego, jak powinny wyglądać skuteczne plakaty wyborcze.

Plakaty wyborcze na podkładach tekturowych i bez nich

Jednymi z najbardziej charakterystycznych plakatów wyborczych są te, przyklejone do podkładu z wytrzymałej tektury. Jest ona obecna po to, aby plakaty można wygodnie i trwale mocować np. do słupów znaków drogowych lub innej infrastruktury drogowej, która na to pozwala. Dzięki podkładowi stają się sztywne i bez obaw mogą w takiej pozycji przebywać przez kilka tygodni kampanii wyborczej, poprzedzającej wybory. Drugim rodzajem plakatów wyborczych są te klasyczne, drukowane jednostronnie na papierze. Mogą one być przyklejane po uzyskaniu zgody na ścianach budynków, słupach ogłoszeniowych i tablicach informacyjnych. Ich zaletą jest duża wytrzymałość, niska cena i technologia druku gwarantująca bardzo dobrą odporność na promienie UV. To właśnie dzięki temu, nawet wystawione przez długi czas na działanie promieni słonecznych, plakaty nie tracą swoich ładnych, oryginalnych kolorów. Jeśli chcą Państwo zamówić plakaty wyborcze dla swojego sztabu lub kandydata, mamy kilka sugestii. Najlepiej wybierać plakaty w dwóch rozmiarach – większe i mniejsze. Dlaczego? Ponieważ nie każde miejsce nadaje się do tego, aby przykleić w nim największe rozmiary plakatów. Bardzo często ograniczona powierzchnia nie pozwala na umieszczenie tam plakatu formatu A0 i zostaje pominięta, a następnie wykorzystana przez konkurencję. Aby do takich przypadków nie dopuścić, warto mieć do dyspozycji plakaty wyborcze w dwóch uniwersalnych wielkościach.

Tanie ulotki wyborcze

Kiedy jesteśmy już przy tanich plakatach wyborczych, nie można pominąć ważnej roli, jaką do odegrana mają ulotki wyborcze. Na jaki format najlepiej się zdecydować? Oczywiście na takie, które dają najwięcej możliwości optymalnego wykorzystania powierzchni. Są to rzecz jasna ulotki wyborcze w formacie DL oraz ulotki składane A4 do DL. Jest to format wynikający z potrójnego złożenia arkusza A4 prostopadle do jego dłuższej krawędzi. Przygotowanie projektu na druk ulotek wyborczych również nie jest sprawą prostą i szybką. Wiedza o tym, czego oczekują wyborczy jest bardzo cenna w procesie tworzenia projektów. Należy również pamiętać o tym, że ulotka wyborcza będzie trafiać do rąk ludzi w różnym wieku. Część z nich może mieć problemy ze wzrokiem, ważne zatem jest to, aby ulotki wyborcze były bardzo czytelne dla osób w każdym wieku. Istotne również jest to, jakim językiem zostanie napisana znajdująca się w nich treść. Stosowanie prostego i zrozumiałego dla większości osób słownictwa pomoże w dotarciu do nich i ułatwi im przyswojenie wielu informacji.